Marmaris’in Dingin Beldesi; Bozburun

Güneybatı ucunda yer alan Bozburun, Marmaris’e yaklaşık 45 km mesafededir. Belde ismini coğrafi konumundan dolayı almıştır. Dağlarının rengi boz rengine benzediği ve görünümü doğal bir burna benzediği için Bozburun denilmektedir. Yat turizmi açısından belde oldukça popülerdir. Sessiz, sakin ve kirlenmemiş tertemiz bir doğaya sahiptir. Belde yatçıların gözbebeğidir.

Bozburun’u öne çıkaran en önemli unsur belde de bulunan yat ve gulet tersaneleridir. Mavi yolculuğun simgesi haline gelmiş motorlu ahşap guletler burada yapılamaktadır. Marmaris marinasın da bulunan gulet ve yatların birçoğu burada ki tersanelerde çalışan ustaların elinden çıkmaktadır. Kalabalıktan uzakta daha sessiz sakin bir tatili tercih edenlerin bol bol dinlenebileceği tatil beldelerinden biridir.

Bozburun’da konaklama adına otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Konaklama adına rahatlığı tercih edenler Marmaris Bozburun günlük kiralık ev seçeneğini değerlendirebilmektedirler. Eşyalı olan bu evler size hem daha ekonomik bir tatil imkanı sunarken hem de ev rahatlığında bir tatil geçirebilirsiniz. Marmaris Bozburun kiralık daire seçeneklerini bir arada sunan firmalar bulunmaktadır. Bunlardan biri de www.marmariskiralikevler.com firmasıdır. Birden fazla seçeneği bir arada sunan firma da ekonomikten lükse kadar seçenekler bulunmaktadır.

Bozburun da sesiz ve sakin bir tatil imkanı bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Larymna antik kentine ait kalıntıları gezebilirsiniz. Sevdikleriniz ile birlikte karmaşadan uzakta keyifli bir tatil geçirebilir, bol enerji depolayabilirsiniz. Bozulmamış doğası ile belde tatilcilerine doğa ile iç içe bir tatil imkanı sunmaktadır. Güneşin doğuşunu ve batışı en güzel şekilde seyredebileceğiniz tatil beldelerinden biridir. Son yıllar da Bozburun popülerliği artan tatil beldelerinden biridir.

Marmaris’e 45 km uzaklıkta olan Bozburun’a ulaşım için Marmaris-Datça yolunu kullanmak gerekmektedir. Ayrıca Marmaris’ten Bozburun’a dolmuş bulabilmek mümkündür.